Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Konsultacje dot. Planu zrównoważonej mobilności miejskiej MOF

23.08.2021

W przyszłym tygodniu odbędą się spotkania konsultacyjne na temat aktualizacji Planu zrównoważonej mobilności miejskiej (PZMM) dla MOF.

Więcej informacji znajduje się w rozwinięciu informacji!

Czym jest PZMM?

To dokument strategiczny, opracowywany i wdrażany przez władze miasta i podmioty zajmujące się transportem, przy współudziale mieszkańców. Członkostwo Polski w UE oraz zmiany klimatyczne zobowiązują nas (każde miasto i aglomerację) do tego, by dążyła do zapewnienia takich usług transportowych, które będą bezpieczne, przyjazne środowisku, efektywne kosztowo, a także będą wpływać pozytywnie na jakość życia mieszkańców.

Głos mieszkańców

Czy daną drogą wygodnie jeździ się autem? A czy bezpiecznie jest jechać rowerem lub hulajnogą? Czy chodniki są równe, a krawężniki – nie za wysokie, gdy ktoś wybierze się na spacer z wózkiem? Najlepiej wiedzą to użytkownicy tych dróg, wszak to oni znają najlepiej trasy swoich codziennych podróży i są świadomi potrzeb związanych z przemieszczaniem się. Dlatego tak istotny przy ustalaniu PZMM jest głos mieszkańców i z tego względu bardzo liczymy na Państwa obecność na spotkaniach!

Spotkania konsultacyjne

Rozpoczynamy 3-etapowe konsultacje społeczne dotyczące PZMM. Praca nad dokumentem – praca władz i mieszkańców – potrwa do wiosny 2022 r. W nadchodzącym tygodniu, w ramach pierwszego etapu, odbędą się spotkania konsultacyjne, które mają na celu zebranie propozycji działań związanych z poprawą mobilności.

Spotkania zostały zaplanowane on-line, odbędą się na platformie Zoom. Są otwarte dla wszystkich mieszkańców gmin MOF. Odbywać się będą od poniedziałku do środy (30.08-1.09) w godzinach 17.30-19.30 oraz, dodatkowo, we wtorek, 31.09, przed południem (między 10.00 a 12.00). Każde z nich będzie miało analogiczny przebieg, zatem wystarczy wziąć udział w jednym, w wybranym przez siebie terminie.

Harmonogram jest następujący:

Jak przygotować się do spotkania?

Udział w spotkaniu on-line jest dla wielu osób bardzo wygodny. Siedząc we własnym domu można zdalnie wziąć udział w ważnych rozmowach na żywo, bez konieczności dojazdu gdziekolwiek.

Warto usiąść w miejscu, gdzie nie będzie hałasu, i, w miarę możliwości, przetestować sprzęt oraz aplikację Zoom przed rozpoczęciem spotkania. Większość problemów technicznych wynika z ustawień komputera, np. uprawnień, które ma przeglądarka, albo z szybkości łącza internetowego.

Podczas trwania spotkania będzie możliwość, aby na bieżąco komentować i zadawać pytania (w formie tekstowej na czacie). Prosimy o formułowanie konkretnych pytań lub przedstawienie zwięzłych opinii. Prowadzący po prezentacji wrócą do zgłaszanych wątków i udzielą odpowiedzi.

a. Jak skorzystać z Zooma?

  1. Można w aplikacji Zoom na telefonie wpisać: ID spotkania i hasło (znajdą je Państwo tam, gdzie linki do spotkań).
  2. Można kliknąć w link, zainstalować Zoom lub użyć już zainstalowanej aplikacji.
  3. Można kliknąć w link i uczestniczyć, łącząc się przez przeglądarkę.

b. Co jest potrzebne do konsultacji on-line?

  • komputer lub telefon komórkowy z dostępem do Internetu

  • słuchawki

Zapraszamy bardzo serdecznie! Państwa opinia jest bardzo ważna, a im więcej osób wypowie się, tym łatwiej spojrzeć na problem z różnych perspektyw i poznać odmienne opinie.