Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do cmentarza na finiszu

02.10.2017

Na ścieżce pieszo-rowerowej przy DK51 z Dywity do cmentarza rozpoczęły się prace bitumiczne. Firma Skanska układała od czwartku 28 września tzw. warstwę wiążącą, a plan jest taki, żeby w pierwszych dniach października ułożyć zarówno warstwę wiążącą, jak i ścieralną na 3/4 budowanego odcinka ścieżki.

Do zrobienia zostaje jeszcze niewielki fragment przed samymi Dywitami.
- To najtrudniejszy fragment, gdzie jest spora różnica poziomów i dodatkowo kładka nad ciekiem wodnym – mówi Mariusz Jędrasik, właściciel firmy MARTRANS z Barczewa, główny wykonawca inwestycji. 
Termin zakończenia całości według umowy między Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autsotrad w Olsztynie a wykonawcą, to koniec października 2017 roku.
- Choć ze względu na zwiększenie się zakresu robót ziemnych o kilkaset procent i oczekiwanie na decyzję o wycince drzew na skarpie naprzeciwko ul. Grzybowej może się on nieco wydłużyć – mówi Mariusz Jędrasik.
Z inwestycji, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów cieszy się Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.
- Długo zabiegaliśmy o tę inwestycję, żeby ją przyspieszyć wyłożyliśmy nawet własne środki w wysokości około 100 tys. zł na dokumentację projektową i wreszcie się udało – mówi wójt Jacek Szydło. - Traktujemy budowę ścieżki przy DK51 jako wstęp do większych prac nad przebudową tej ważnej drogi gospodarczej prowadzącej z Olsztyna do granicy państwa. Kolejnym krokiem będzie budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Wadąską i zjazdem w kierunku cmentarza komunalnego, a z drugiej strony powstającym Osiedlem Sterowców.
Całkowity koszt budowy to 1,9 mln zł. Ścieżka jest finansowana z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Inwestycja obejmuje wykonanie na odcinku DK 51 o długości ponad 1,2 km asfaltowego ciągu pieszo – rowerowego o szerokości 3,5 m, zjazdów, kanalizacji deszczowej, 2 zatok autobusowych, a także budowę kładki dla pieszych i budowę dwóch przepustów pod ciągiem pieszo – rowerowym.

Galeria: